Psychoterapia Gestalt

Nurt ten skupia się na teraźniejszości bardziej niż na drążeniu przeszłych doświadczeń. Psychoterapia Gestalt kładzie nacisk na zrozumianie kontekstu życia osoby w czasie kiedy doświadcza trudności. Ważnym elementem terapii Gestalt jest nauka brania odpowiedzialności za swoje życie. W podejściu tym szczególną wagę przywiązuje się do tego, jak dana osoba postrzega świat, ludzi, jakie znaczenie przypisuje otaczającej ją rzeczywistości. Filozofia Gestalt koncentruje się na kliencie i jego unikalności przeżywania świata. W terapii zakłada się, że nikt nie może być w pełni obiektywny, a główny wpływ na nas wszystkich ma nasze środowisko i doświadczenia.


Dla kogo jest terapia Gestalt?

Psychoterapia Gestalt skierowana jest do osób, które chcą odkryć swoje możliwości, otworzyć się na nowe doświadczenia, realizować własne potrzeby. Jest także pomocna dla wszystkich, którzy zmagają się z trudnymi emocjami, lękami czy depresją. Do terapuety Gestlat może zgłosić sie każdy kto potrzebuje zmiany lub chce odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Nurt ten zakłada, że każdy klient ma potencjał, aby żyć pełnią życia.


Terapia Gestalt na czym polega?

Terapeuta Gestalt daje klientowi przestrzeń do dzielenia się swoją prawdą nie narzucając przy tym swojego osądu. Jest otwarty na doświadczenia klienta, jednocześnie wiedząc, że kontekst ma znaczenie, używa technik, aby pomóc klientowi stać się bardziej świadomym swoich doświadczeń, sposobu odbierania rzeczywistości i odpowiedzi na to w konwencji teraźniejszości. Koncentracja na tu i teraz jest jedną z ważniejszych cech charakterystycznych dla terapii Gestalt. Dlatego też tak ważnym elementem tego podejścia jest relacja terapeutyczna, która umożliwia budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa.


Terapia Gestalt Wrocław

Specjaliści z Good Mood mają wieloletnie doświadczenie w leczeniu zgodnie z nurtem Gestalt, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia czerpiąc z niego wiele satysfakcji, umów się na wizytę do naszej poradni.