Psychoterapia psychodynamiczna

Terapia w nurcie psychodynamicznym jest podejściem skupiającym się na procesie ułatwiania głębszego zrozumienia naszych emocji i innych procesów umysłowych w celu zdobycia większej świadomości tego w jaki sposób czujemy i myślimy oraz jakie wewnętrzne konflikty przyczyniają się do naszego zachowania. Psychoterapia psychodynamiczna umożliwia również lepsze zrozumienie niektórych nieświadomych motywacji, które mogą wpływać na to jak się zachowujemy. Lepsze zrozumienie emocjonalnych wzorców i ich korzeni sprawia, że możemy wyposażyć się i rozwinąć o techniki radzenia sobie z trudnościami, które mogą pojawić się zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Terapia psychodynamiczna dla kogo?

Nurt ten jest skierowana do osób, które zmagają się z różnymi zaburzeniami psychicznymi między innymi osobowości, nastroju, odżywiania, a także zaburzeniami lękowymi lub depresyjnymi. Może być wykorzystywany w przypadku terapii osób z osobowością borderline lub osób z problemem zaburzonych relacji społecznych oraz uzależnień i zachowań obsesyjno-kompulsyjnych. Terapeuta psychodynamiczny pomaga klientowi rozpoznać jego stłumione emocje i nieświadome popędy wpływające na zachowanie.

Terapia psychodynamiczna na czym polega?

Czasem zachowujemy się w konkretny sposób lub odpowiadamy na zachowanie innych z niezrozumiałych dla nas powodów. Jednym z istotnych aspektów psychoterapii psychodynamicznej jest pomoc w nauczeniu się rozpoznawania pewnych wzorców w zachowaniu i w relacjach. Często kształtują się u nas charakterystyczne sposoby radzenia sobie z trudnościami, które są poza naszą świadomością. Rozpoznanie ich może pomóc znaleźć nowe, bardziej przystosowawcze i zdrowsze rozwiązania. Nurt psychodynamiczny jest również użyteczny w eksplorowaniu i zrozumieniu emocji. Poprzez zdobywanie wglądu w nasze doświadczenia emocjonalne możemy lepiej rozpoznawać wzorce przyczyniające się do trudności, z którymi się zmagamy. Rozpoznanie tych wzorców umożliwia wprowadzenie zmian. Kluczowym elementem terapii psychodynamicznej są relacje z innymi. Poprzez interakcje z terapeutą możemy zrozumieć, w jaki sposób zdarza nam się reagować na innych.

Terapia psychodynamiczna Wrocław

Wsparcie specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w terapii prsychodynamicznej to pierwszy krok w kierunku lepszego i bardziej świadomego życia. Jeśli doświadczasz trudności w normalnym funkcjonowaniu lub chcesz zrozumieć swoje emocje, umów się na wizytę do naszej poradni.